Gabriel Fernandez’i Kim Öldürdü Dizisi

Gabriel Fernandez’i Kim Öldürdü Dizisi

26 Şubat 2020 tarihinde Netflix yeni içerikleri arasında yerini alan Gabriel Fernandez’i Kim Öldürdü dizisi, 6 bölümlük mini bir belgesel/dizi oluyor. ABD’de çocuk istismarının artmasını sağlayan sistematik güçlerin kapsamlı bir şekilde yakalanmasını ve küçük Gabriel’in yürek burkan hayat hikâyesinin bir incelemesi olarak ele alınan bir dizidir. Gabriel’in annesi Pearl Sinthia Fernandez ve erkek arkadaşı Isauro Aguirre şiddet, istismar ve yüksek oranda işkence etme suçlamalarından, 2013 Mayıs ayında ölen 8 yaşındaki Gabriel Fernandez’in failleri olarak tutuklanarak mahkûm ediliyorlar. Gabriel Fernandez’i Kim Öldürdü dizisi, Gabriel’in aile üyelerine, mahkeme salonundaki tanıklara, psikoloji ve aile ilişkileri uzmanlarına yer vererek, röportaj halinde ilerleyen bir mini belgesel/dizi oluyor. Brian Knappenberger’ın cevabını aradığı ‘’Gabriel’e ne oldu ve neden kimse onu kurtarmak için bir adım atmadı?’’ sorusu bu dizi ile tam olarak cevaplanmaya çalışılıyor.

Knappenberger, ‘’Gabriel hayattayken kimse onu dinlemedi.’’ diyerek oldukça iddialı söylemlerde bulunuyor. ‘’Birçok insan onu başarısızlığa uğrattı ve bunun birçok nedeni var. Ancak sonuna gelindiği zaman ‘’Çocuklara nasıl davranmak istiyorsunuz?’’ sorusu üzerine düşünüyorsunuz.’’ gibi söylemlerde bulunuyor.

Netflix’in mini dizi serisi arasında iddialı konusu ile dikkat çeken Gabriel Fernandez’i Kim Öldürdü dizisi, gerçek hikâyenin bilinen bilinmeyen tüm yönlerini izleyiciye aktarıyor.

Gabriel Fernandez Kimdir?

Dizide yer verilen röportajlar ve ölümünden sonra çıkan haberlere dayanarak Gabriel, birçok çocuk gibi aile sevgisine ihtiyacı olan ve desteğe ihtiyacı olan bir çocuktu. Anne Pearl Fernandez, erkek arkadaşı Isauro Aguirre ve Los Angeles’taki Palmdale’de iki kardeş ile beraber taşınmadan hemen önce Gabriel, akrabaların evleri arasında gidip geliyor. Bir süre amcası ve eşi ile yaşayan Gabriel, annesiyle yaşamaya başlamadan önce dedesi ile birlikte yaşıyor. Zamanında amcaları tarafından çekilen görüntülere de yer verilen mini dizide Gabriel Fernandez oldukça sağlıklı ve mutlu bir çocuk olarak görünüyor.

Netflix’in en iddialı yapımları arasına şimdiden girmeyi başaran Gabriel Fernandez’i Kim Öldürdü, etkileyici ve yıkıcı hikâyesiyle izleyici karşısına çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bahis forum