The Borgias Dizi Konusu

The Borgias, Neil Jordan tarafından yaratılan tarihi-kurgu türündeki televizyon dizisidir. 3 sezon süren dizi toplam 29 bölümden oluşuyor. İrlanda-Kanada ortak yapımı olan dizi 2011-2013 tarihleri arasında yayınlanmıştır. Dizinin senarist ekibinde Neil Jordan, David Leland ve Guy Burt işbirliğinde yürütülür.

The Borgias Dizi Oyuncuları

Dizinin oyuncu kadrosunda; Jeremy Irons, François Arnaud, Holliday Grainger, Joanne Whalley, Lotte Verbeek, David Oakes, Sean Harris, Peter Sullivan, Simon McBurney, Steven Berkoff, Aidan Alexander, Julian Bleach, Thure Lindhardt, Gina McKee ve Colm Feore gibi ünlü isimler yer alıyor. Dizinin müziği Trevor Morris tarafından bestelenmiştir.

The Borgias Dizisinin Konusu

Dizi; Borgia ailesinin savaşlarını, iktidar mücadelelerini, aşklarını, şehvetlerini, ihanetlerini konu alıyor. Borgia ailesinin reisi Rodrigo Borgia’nın papalık tahtına çıkışı ile başlayan dizi Hristiyanlık’ın merkezi Vatikan’da geçiyor. Borgia ailesinin Roma Katolik Kilise’nin zirvesine yükselişini ve iktidarı ele geçirme mücadelesini konu alan dizide siyasi entrikalar ön plana çıkıyor. Cesare, Juan ve Lucrezia arasındaki karmaşık aile ilişkilerini de yan hikaye olarak yürütüyor.

The Borgias Dizisinin IMDB Puanı ve Yorumları

  1. yy’da Papa VI. Alexander’ın siyasi ilişkileriyle İtalya’daki iktidar mücadelesine değinen dizi IMDB kullanıcıları tarafından 7.9 ile puanlandırılmıştır. Dizinin özellikle müziklerine dikkat çeken kullanıcılar oyunculuk performanslarına tam not vermiştir. Tarihi mekan ve kostümlerin çarpıcılığı ile ayrılan dizinin senaryosu da kullanıcı yorumlarına göre sürükleyicidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bahis forum