Boardwalk Empire Dizi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Boardwalk Empire

Dizi 2010-2014 yılları arasında yayınlanmış ve o dönemde oldukça ses getirmiştir. Dram, tarihi ve polisiye kategorisinde izleyici ile buluşan dizi oldukça beğenilmiş ve izlenme rekorları kırmıştır.

Boardwalk Empire Dizi Konusu

1920’li yıllarda geçen dizi o dönemin şartlarına göre çekilmiş ve oldukça fazla izlenmiştir. Dizide dönemde yaşanan büyük ekonomik krizi fırsata çevirmeyi başaran Al Capone isimli iş adamının hikayesi anlatılıyor. 20 yüz yılda yaşayan hem kurnaz hem de çok fazla yasa dışı işlere bulaşmış olan bu iş adamı bir gangansterler imparatorluğu yaratmayı başaracak ve hakimiyeti eline alacaktır. İçki tüketimin yasaklandığı dönemde yasa dışı yollarla içi ticareti yapmak ve satmak aynı zamanda içmeye teşvik etmek o dönemin şartlarına göre kolay olmayacaktır. Ancak Capone bunu başaran isimlerden birisi olacaktır.

Boardwalk Empire Oyuncu Kadrosu

Steve Buscemi, Kelly Macdonald, Michael Shannon, Vincent Piazza gibi isimler dizi kadrosunda yer alıyor. Bölümlerde oyuncuların kadroya katılması ya da kadrodan ayrılması gibi durumlar da söz konusu olmaktadır.

Boardwalk Empire Sezon Bilgileri

5 sezon ve toplamda 48 bölümden oluşan dizi her bölümünde beğeni ile izlenmeyi başarmıştır. ABD yapımı olan dizi HBO isimli kanalda yayınlanmıştır. Dizi hem tarihi unsurlar barındırdığı için hem de aksiyon türünde olduğu için birçok kişi tarafından beğenilmiştir. Bu tür dizilerin yani eski dönemlerde geçen dizilerin izleyicisi de çok fazla olmaktadır. Bu nedenle birçok kişiye hitap edebilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bahis forum